id="page34"

Dieta

 • FiguActiv Wanilia
  FiguActiv Wanilia

Jak dbasz o Swoje Ciało i o Siebie?

 

Czy naprawdę cenisz Swoje życie?

Te dwa pytania po pewnych przemyśleniach sprowadzają się do stwierdzenia:

Jeżeli naprawdę dbasz o Swoje ciało i o siebie to na pewno cenisz swoje życie!

Jak dbasz o Swoje Ciało i o Siebie?

Nie chodzi tu czy i jakich używasz kosmetyków i nie chodzi o to czy kupujesz produkty firmy "A" czy firmy "B" a może "C" Chodzi o to czy twój organizm dostaje wszystkie potrzebne do sprawnego funkcjonowania substancje odżywcze w odpowiednich ilościach?

Na pewno NIE!!!

Żyjemy w pośpiechu i często jemy szybko - to co w danej chwili jest "pod ręką" - najczęściej tzw. Fast Food Do tego hektolitry kawy, kilogramy cukru a nie rzadko alkohol oraz dym z papierosa. Na domiar złego wszechobecny stres i brak ruchu. To wszystko wpływa negatywnie na organizm człowieka. Często niby jemy a i tak nie mamy energii. Więcej jemy dalej jednak nie spalamy tych zjedzonych kalorii i pojawia się nam "oponka" w pasie.

Więc co robić?

Odpowiedź jest prosta: ZDROWO ŻYĆ!!!

a to już nie jest takie proste!

Weźmy nasze dwie narodowe gwiazdy sportów zimowych: Justyna Kowalczyk i Adam Małysz. Nie wyglądają jakby byli "spuchnięci" Ich figury są wręcz idealne. Ktoś powie no dobrze ale oni dużo - bardzo dużo się ruszają - trenują - i w sumie nie robią nic innego.
O ich dietę dbają specjaliści - tego czy tamtego im zjeść nie wolno. Zgoda!
Zwykły człowiek musi pracować, uczyć się, jeść, pić, oddychać, bawić się i odpoczywać ale najczęściej musi się steresować i denerwować - już bez wnikania na co. A nie wszyscy mają fizjoterapeutów, dietetyków na codzień do swojej dyspozycji a przede wszystkim nie wielu stać na ich usługi.

Jak sobie poradzić z tym problemem?

ZDROWO ŻYĆ to utrzymywanie wagi ciała na odpowiednim poziomie poprzez stosowanie zbilansowanej diety.

Pod pojęciem ZDROWO ŻYĆ także rozumiemy utrzymanie równowagi kwasowej organizmu oraz zapewnienie prawidłowej przemiany materii.
Rozpocznijmy od przemiany materii.

Wszystko co zjadamy jest przetwarzane w układzie pokarmowym i transportowane za pomocą krwioobiegu do wszystkich około 70 bilionów komórek naszego ciała. Każda komórka ludzkiego ciała potrzebuje na czas otrzymywać substancje odżywcze aby dobrze fukncjonować i spełniać swoją rolę. Żeby obrazowo opisać ten proces należy wyobrazić sobie taką komórkę jako domek z podwórkiem i bramą wjazdową a naczynia krwionośne jak drogi w mieście. Między bramą a ulicą jest trawnik.
Komórka jak każde gospodarstwo domowe potrzebuje do życia pokarmu i niestety produkuje też śmieci - produkty końcowe przemiany materii. Dostarczając nieodpowiedniego pożywienia - bogatego w substancje "mało potrzebne" - komórka nie przyjmie ich i zostaną przed bramą na trawniku przy ulicy! Kiedy będzie ich dużo to będą przeszkadzać w dostawach substancji potrzebnych i nie pozwolą na wywóz śmieci na wysypisko aż w końcu zablokują cała bramę. Komórka bez dostaw - zasypana śmieciami - obumiera!
Organizm za pomocą mechanizmów obronnych stara się zbudować nowe komórki ale one od razu są narażone na niebezpieczeństwo obumarcia. Krótko mówiąc "takie zatkane bramy" powodują zakwaszenie organizmu a w konsekwencji otyłość i wiele groźnych chorób.
Badania naukowe potwierdziły, że dostarczanie tych dobrych substancji wzmaga przemianę materii i takie "odblokowanie bramy wjazdowej oraz czyszczenie trawnika".
No dobrze, ale co jeść by wszystko funkcjonowało jak trzeba?

Odpowiedź jest zaskakująca. WSZYSTKO! Jeść wszystko ale w odpowiednich proporcjach.
Dostarczać do organizmu wszystkie potrzebne:

 • witaminy,
 • minerały,
 • pierwiastki śladowe,
 • kwasy tłuszczowe oraz

enzymy, aminokwasy, cukry i aminocukry.

Skonstruowanie dziennej diety, która zawsze zapewniała by 100% zapotrzebowanie na substancje odżywcze dla wszystkich komórek organizmu jest bardzo trudne. Choćby dlatego, że nie wiemy co w danej chwili jest potrzebne i w jakich ilościach.
Nad opracowaniem optymalnej diety pracuje dietetyk. To on potrafi dobrać optymalne ilości dzienne pokarmów dla swojego pacjenta. Ale którz z nas ma na to czas i kogo stać na takie usługi. Wizyta kosztuje około 100zł i na pewno nie skończy sie na jednej! Inna sprawa to dostosować się do zaleceń otrzymanych od dietetyka. Dlatego przydała by się dieta, która była by lekka, łatwa i przyjemna a do tego smaczna!

Jest alternatywa!

Jest niemiecka firma LR Health & Beauty Systems, która od prawie 30 lat produkuje suplementy diety.
W jej ofercie znajdziemy witaminy, minerały i pierwiastki śladowe oraz inne substancje potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonownania. Jednak przede wszystkim w ofercie firma posiada wysokiej jakości Aloesowe żele do picia.
Z uwagi na to, że nieznamy Twoich nawyków żywieniowych drogi czytelniku proponujemy żebyś zapoznał się z naszym spojrzeniem na prawidłową suplementację diety z uwzględnieniem produktów LR. Przedstawmy pokrótce Suplementy LR, które naszym zdaniem powinniśmy poznać i zastosować w celu redukcji naszej wagi!
Jednym z flagowych produktów LR jest żel aloesowy do picia. Żel ten jest produkowany z dojrzałych liści meksykańskiej rośliny Aloe Vera Barbadensis. Aloe Vera nazywana "Cudem z pustyni" posiada w swoim składzie ponad 200 składników w bioaktywnej formie - łatwej do przyswojenia przez nasz organizm. Jest ich 4 wersje (rodzaje) a właściwie są one w 4 smakach.
Każdy z nich wspomaga organizm w inny sposób:

 1. AloeVera z miodem - dla zapewnienia prawidłowej przemiany materii;
 2. AloeVera z brzoskwinią - szczególnie polecany osobom z problemami związanymi z cukrzycą
 3. AloeVera z ekstraktem z pokrzywy - dawka krzemu dla wzmocnienia skóry, włosów i paznokci a także kości i naczyń krwionośnych - szczególnie olecany dla ludzi w średnim wieku. (Po 40)
 4. AloeVera freedom - z kolagenem oraz siarczanami chondroityny i glukozaminy - dla dostarczenia narządowi ruchu substancji odżywczych i witaminy E.

Ważne: Żel to nie sok. Sok jest rozcieńczony - zawiera dużo wody. Ta sama objętość żelu to do 90% mniej wody!

ProBalance - to suplement od LR który wprowadza równowagę kwasowo - zasadową w naszym organiźmie. Zawarte w nim pierwiastki śladowe powodują ustabilizowanie właściwej gospodarki produktami przemiany materii. A przede wszystkim odkwaszają organizm wspomagając metabolizm.

Wreszcie FiguActiv! Suplement diety w postaci shake lub zupy o zróżnicowanych wariantach smakowych. Zawierający w swoim składzie zbilansowane, właściwe ilości potrzebnych substancji odżywczych - bez tzw "wypełniaczy". Jest też opcja FiguActiv w formie batonów dla jeszcze lepszej mobilności naszej diety.

Figuactiv to:

 • Produkt ubogi w laktozę
 • Bez glutenu
 • Bez dodatku konserwantów
 • Bez dodatku cukru - zawiera naturany cukier
 • Wyższa wartość biologiczna poprzez połączenie białka zwierzęcego i roślinnego

Zawiera Soję jako źródło błonnika pokarmowego dla zapewnienia utrzymującego się dłużej uczucia sytości

Więcej...

Firma LR Health & Beauty Systems posiada także inne suplementy diety warte polecenia:

 • Vita Aktiv - zestaw 10 witamin jako wyciąg z 21 owoców i warzyw
 • Probityk12 - 12 szczepów bakterii probiotycznych
 • LRoxan - antyoksydanty - witaminy A,C,E i cynk
 • Woman-Activ - suplement dla kobiet w wieku dojrzałym
 • Omega 3 - dawka wielokrotnie nienasyconych kwasów tłuszczowych
 • Grzybek Reishi oraz Colostrum i antywirusowy Czystek (Cistus Incanus).

Po poznaniu naszych bohaterów ustalamy teraz cel - popracujmy nad nasza wagą - i drogę do jego osiągniecia. Oczywiście nie będziemy regulować naszego urządzenia do warzenia :-)

CEL:

Dobre samopoczucie i utrata wagi - za pomocą urozmaiconej diety czyli smacznie i zdrowo do wymarzonej figury!

DROGA:

Mądra sentencja mówi: "żeby wyruszyć w drogę - trzeba zrobić pierwszy krok" Przedstawimy teraz te kroki, które doprowadzą nas do naszego celu.

W następnych zdaniach opiszemy kolejne kroki i fazy redukcji wagi na podstawie i za pomocą suplementów diety LR.

Krok 1.

Przede wszystkim - pozytywne nastawienie do naszego problemu - realizacji celu.

 • Myśl pozytywnie i powiedz sobie, że dasz radę i że to właśnie TY jesteś wyjątkowa i najważniejsza na świecie!
 • Opracuj sobie 1 - 3 punkty - Twoje cele które zrealizujesz jak schudniesz! Dążenie co realizacji tych celi będzie Cię motywować do działania.
 • Opowiedz o tym jednej Twojej bliskiej osobie - nie bądź sam (sama) z tym naszym celem. Najlepiej jakby ktoś razem z Tobą przystapił do tej "ciężkiej i nierównej walki" - nie po to by rywalizować ale by się wzajemnie wspierać!
 • Sprawdź ile powinnaś (powinieneś) ważyć zgodnie z Body-Mass-Index (BMI) i/lub wg BROCA. Dowiesz się ile teoretycznie trzeba "zrzucić". Będzie Ci łatwo ustalić czas trwania fazy 1.

Krok 2.

Przeanalizuj Twoje nawyki żywieniowe.

 1. Ile razy dziennie jesz posiłek? Zakładając, że więcej niż trzy - czy możesz zrezygnować z przynajmniej jednego? Jeżeli tak to którego? A może dasz radę ograniczyć się tylko do trzech posiłków dziennie? Myślę, że dasz radę!
 2. Ile razy dziennie jesz słodycze? Zakładając, że jak każdy poczęstujesz się przy nadarzającej się okazji - czy możesz sobie odmówić? Czy dasz radę!
 3. Ile płynów dziennie pijesz? Czy są to kolorowe - pełne zabójczego cukru - napoje gazowane czy jest to zdrowa woda mineralna niegazowana?
 4. Ile łyżeczek słodzisz kawę i herbatę - może da się zmniejszyć o jedną?

Niestety ale trzeba także odstawić alkohol. Żadnego browarka! Jego metabolizm to między innymi zwiekszone łaknienie czyli powrót do początku. :-(

Krok 3.

Teraz zapoznamy się z naszym planem działania!
Nasz plan podzielimy na 4 fazy.
Każda faza musi być wykonana sumiennie i bezwzględnie, tak jak jest opisana. Nie ma żadnych odstępstw - szczególnie chodzi o fazę 1 i 2!!!

Faza 1

Faza początkowa. Trwa minimum 3 dni. W tej fazie nasze główne zadanie to przestawić organizm ze spalania cukru na spalanie tłuszczu. Musimy drastycznie ograniczyć spożywanie cukru. Nie wolno jeść słodyczy, owoców i pić słodkich napojów gazowanych oraz chipsów.
Wolno natomiast wypić 2 - 3 filiżanki kawy - najlepiej expresso lub cappuccino. Należy pić dużo wody mineralnej niegazowanej - 2 do 3 litrów na dzień i najważniejsze NIE PODJADAMY pomiędzy posiłkami!!!

Przejdźmy teraz do naszych posiłków.

Zaczynamy rano od porcji:

Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Porcja FiguActiv - Shake - smak do wyboru.
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Porcja FiguActiv - Zupa - smak do wyboru.
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Porcja FiguActiv - Zupa lub Shake - smak do wyboru.
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Przez cały dzień:
Woda mineralna niegazowana - do woli!!! + Herbata FiguActiv - schłodzona doskonale gasi pragnienie

Przy założeniu utraty wagi powyżej 30 kg czyli nasze BMI jest w przedziale 31-35 dobrze jest przedłużyć fazę 1 o kolejne 3, 6 lub nawet 9 dni.

Faza 2

Faza zasadnicza zaczyna się od 4 dnia i generalnie niewiele różni się od fazy początkowej. Jedyną różnicą jest możliwość jedzenia normalnego obiadu - razem z rodziną. Czyli na obiad rezygnujemy z porcji FiguActiv:

Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Porcja FiguActiv - shake albo batonik - smaki do wyboru.
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Jemy normalny obiad, taki jak jedzą domownicy
a dodatkowo:
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Porcja FiguActiv - Zupa lub shake albo batonik - smaki do wyboru.
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Przez cały dzień:
Woda mineralna niegazowana - do woli!!! + Herbata FiguActiv - schłodzona doskonale gasi pragnienie

W fazie drugiej FiguActiv Shake lub zupa może zostać zastąpiona batonikiem FiguActiv - przy czym batonik nie jemy jako dodatkowy posiłek lecz zamiast porcji FiguActiv w posiłku. Faza 2 trwa aż osiągniemy pożądaną wagę. Dla jednych może to być już po dwóch tygodniach, dla innych może to być i dwa miesiące w zależności od ilości "kg" do zrzucenia. Nie można się załamywać jeżeli po pewnym czasie waga stanie w miejscu i zdawałoby się, że więcej nie opadnie.
Czasem w tym miejscu trzeba na chwilę (3 dni) powrócić do rygorystycznej fazy 1 tzn. znowu normalny obiad zastąpić porcją zupy FiguActiv. Z kolei na kolację zamiennie FiguActiv batonik lub Shake lub zupa. Musi pomóc!

Faza 3

Faza stabilizująca. Po doprowadzeniu do upragnionej wagi w fazie 2 (najlepiej zgodnej z naszym BMI) musimy ustabilizować osiągnięty wynik. Rezygnujemy z FiguActiv na śniadanie i obiad. Ale kolacja to dalej porcja FiguActiv Shake lub Zupa lub Batonik

Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR
jemy normalne śniadanie tak jak domownicy.
A ponadto:
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Jemy normalny obiad, taki jak jedzą domownicy
a dodatkowo:
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Porcja FiguActiv - Zupa lub shake albo batonik - smaki do wyboru.
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Przez cały dzień:
Woda mineralna niegazowana - do woli!!! + Herbata FiguActiv - schłodzona doskonale gasi pragnienie

Faza 3 trwa stosunkowo najdłużej ze wszystkich dotychczasowych faz. to 2 do 3 miesięcy. Obserwujemy nasz wskaźnik BMI. Jeżeli osiągnie 26 lub wyżej to znak, że trzeba się przyjrzeć znowu naszym nawykom żywieniowym.
Wyeliminować to co w ostatnim czasie nam dodało "kg" - najprawdopodbniej będzie to cukier! (słodycze, lody, cola). W takim wypadku wracamy na kilka dni do fazy 2 i na śniadanko FiguActiv Shake lub batonik.

Faza 4

Faza normalna

Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR Dieta z suplementów LR
jemy normalne śniadanie tak jak domownicy.
A ponadto:
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Jemy normalny obiad, taki jak jedzą domownicy
a dodatkowo:
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Na kolację lekki i mały posiłek lub jego brak - wystarczy tylko:
 • AloeVera żel do picia - 30 - 50 ml (kieliszek)
 • ProBalance - 4 tabletki
 • Herbata FiguActiv - minimum 1 szklanka
Przez cały dzień:
Woda mineralna niegazowana - do woli!!! + Herbata FiguActiv - schłodzona doskonale gasi pragnienie

W fazie 4, która powinna trwać do... końca życia przyjmujemy Żel AloeVera i ProBalance. Co jakiś czas kontrolujemy wskaźnik BMI i w przypadku wzrostu powyżej 26 wchodzimy na kilka dni do fazy 2. Powinno pomóc!

Krok 4.

Krok 4 to krok chyba najważniejszy. To tu podejmiemy decyzję czy wykonamy krok 5 czy nie.
To tu po przeczytaniu tego raportu do końca trzeba podjąć decyzję o zakupie potrzebnych, wymienionych w kroku 3 suplementów i ich ilościach.
Podsumowanie ilości i kosztów naszego planu pomoże właściwie zaplanować zakupy: TUTAJ:
Niezbędne informacje gdzie można zakupić zestaw opisany powyżej zobaczysz tutaj: TUTAJ:
Jeżeli jednak przeraziły Cię koszty mamy pewną alternatywę - obniżenie kosztów o 30% a więcej info TUTAJ:

Krok 5.

Rozpoczęcie redukcji wagi czyli wykonywanie praktyczne czynności opisanych w kroku 3.

Przypomnę tylko, że jak i przy innych kuracjach dietetycznych należy rygorystycznie przestrzegać zasad tej diety.

Dodatkowo można przyśpieszyć redukcję wagi stosując niżej wymienione suplementy LR:
Do śniadania i na kolację:

 • Vita Aktiv - 2 x 5ml
 • Colostrum Direct - 2 x 1 miarka
 • Omega 3 - 2 x 2 kapsułki

Powyższe suplementy będą wspomagać dobroczynne działanie tych głównych - podanych wyżej

Pamiętaj!

Sumienność i konsekwencja w stosowaniu się do zaleceń podanych w poszczególnych fazach to podwaliny sukcesu naszego planu i prosta droga do CELU!
Wskazówka
- ruch - spacery a potem nawet i bieganie oraz inne ćwiczenia - spowodują jeszcze szybsze działanie użytych przez nas suplementów. 
Jak podjadanie to tylko LINEE+3 oraz Herbata Figuactiv w fazach 3 i 4!!! Woda mineralna niegazowana - do woli!!!
Dobrze jest zaopatrzyć się najlepiej w hurtowni w wodę z dużą zawartością minerałów. Nie polecamy "łabędziówy" z dużego sieciowego supermarketu szczególnie w fazach 1 i 2.

Wszystkie produkty dostępne są na naszych stronach i u Partnerów LR.

W zależności od wieku i od innych warunków zdrowotnych można dobrać sobie różne rodzaje Żelu AloeVera. np.: Żel AloeVera Siviera - z ekstraktem z pokrzywy dla osób po 40 roku życia lub Żel AloeVera Brzoskwinia dla osób borykających się z cukrzycą.

Zakończenie

Kiedy teraz przeszkadza Ci Twoja waga a sylwetka pozostawia wiele do życzenia to wykonanie tych 5 kroków może diametralnie odmienić Twoje życie.
Nawet jak z niewiadomych powodów nie osiągniesz zakładanej utraty wagi zbawienny wpływ przedstawionych powyżej suplementów na pewno dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia Twojego organizmu. Jednak wtedy być może, w trakcie "naszej drogi" odkryjesz i na czas zareagujesz na dolegliwości o których nawet nie było Ci wiadomo a czas w takich przypadkach to życie.
Zawarte informacje zostały zdobyte na podstawie uczestnictwa w szkoleniach organizaowanych dla Partnerów LR oraz wiedzy ogólnej dostępnej w ogólnych mass-mediach. Przedstawione informacje medyczne zostały po to by poznać i pomóc zastosować suplementy firmy LR. Należy pamiętać, że nie zastąpią one jednak diagnostyki medycznej i terapii wykonywanej przez kompetentnych lekarzy. Każdy czytelnik niniejszego raportu sam ponosi odpowiedzialność za swe działania i wyciągane wnioski. Dlatego autor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie dane zawarte w niniejszych materiałach.
Autor jednoznacznie wyklucza jakąkolwiek odpowiedzialność cywilną z tytułu szkód osobistych, rzeczowych i majątkowych.

Mam nadzieję, że przedstawione materiały bardzo się przydały i wyjaśniły niektóre zagadnienia.

Zdaję sobie sprawę, że dieta przedstawiona powyżej nie należy do tanich ale to jest tak jak z samochodami. Samochód dobrze wyposażony, dobrej klasy tani nie jest - za jakość i komfort się płaci!

Posiłki FiguActiv przygotujesz praktycznie wszędzie mając ze sobą kubek i łyżkę.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia w walce z kilogramami i w budowaniu nowej, szczupłej i zdrowszej figury.

Wszystkie potrzebne składniki diety kupisz TUTAJ

Autor zezwala na darmowe wielokrotne powielanie i publikację niniejszego raportu w całości w dowolnej formie.

Facebook